Kompletny przewodnik po aranżacji małego apartamentu typu studio

Architekt wnętrz Kraków

Mieszkanie w kawalerce jest świetne, ale jest jedna rzecz…

Otwarty plan kawalerki spopularyzowali architekci tacy jak Frank Lloyd Wright i Le Corbusier. Daje poczucie elastyczności i otwartości, dlatego doskonale sprawdza się w małych przestrzeniach.

Jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń?

Stworzenie idealnej przestrzeni dla Twoich potrzeb nie zawsze jest łatwe. Możesz mieć mało miejsca lub musisz nadrobić to, co masz, ale istnieją pewne sztuczki, które mogą pomóc zoptymalizować dostępną przestrzeń.

Po pierwsze, pomaga poznać różnicę między popularnymi terminami projektowymi. „Pokój” to określona przestrzeń, podczas gdy „przestrzeń” może odnosić się do dowolnej dużej otwartej przestrzeni w domu.

Właściwy dobór kolorów wpływa na ilość dostępnej przestrzeni, wpływając na to, jak inni postrzegają jej rozmiar. Użyj białych lub jasnych kolorów na ścianach i oszczędnie używaj ciemnych kolorów do detali, takich jak drzwi i ramy okienne.

Projektowanie sypialni w apartamencie typu studio

Ważne jest, aby projekt sypialni był prosty i funkcjonalny. Pojedyncze łóżko z szafkami nocnymi, komodą, lampkami i krzesłem może wystarczyć w większości mieszkań typu studio.

Kawalerka różni się od mieszkania tym, że ma jeden pokój zamiast więcej niż jednego. Zwykle jest mniejszy niż standardowe mieszkanie lub dom. Kawalerka będzie często miała nie więcej niż 56 m2.

Zaprojektowanie sypialni w kawalerce może być wyzwaniem. Jeśli jednak jesteś wystarczająco kreatywny, jest to możliwe.

Tworzenie przestrzeni do kuchni i jadalni

Jeśli chodzi o kuchnię i jadalnię, chcesz mieć pewność, że jest otwarta i zachęcająca. Świetnym sposobem na to jest dodanie naturalnego światła. Możesz również dodać naturalne materiały, takie jak drewno lub kamień.

Projektując małe mieszkanie, może być trudno znaleźć miejsce na kuchnię i jadalnię. Istnieje jednak wiele sposobów, aby te przestrzenie działały i sprawiały wrażenie, że należą do Twojego mieszkania.

Małe mieszkanie nie zawsze wystarcza na dużą kolację. Ale przy odpowiednim rozplanowaniu możesz stworzyć miejsce na kuchnię i jadalnię. Pamiętaj o tym!